Urządzenia wielkoformatowe kolorowe

Urządzenia do wielkoformatowych druków biurowych są powszechnie wykorzystywane, jeśli chodzi o nanoszenie na papier materiałów, które wymagają dużej czytelności, w szczególności takich jak mapy i plany architektoniczne, projekty urządzeń czy choćby reklamy.

Czym są urządzenia wielkoformatowe?

Urządzenia tego typu czy skanery wielkoformatowe to peryferyjne maszyny, które pozwalają na nanoszenie obrazów, a także w niektórych przypadkach na wycinanie odpowiednich wzorów. Zakres możliwości zależy od jakości i przeznaczenia urządzenia. W odróżnieniu od tradycyjnych drukarek pozwalają na tworzenie wydruków o większych powierzchniach i lepszej jakości. W urządzeniach wielkoformatowych druk jest nanoszony za pomocą specjalnych głowic, dzięki czemu kreślone przez nie linie charakteryzują się ciągłością oraz wysoką jakością. Samo urządzenie podłącza się komputera za pośrednictwem którego tworzymy żądane obrazy.

Zastosowanie

Urządzenia wielkoformatowe wykorzystywane są najczęściej do tworzenia rysunków technicznych, a także grafik. Powszechnie wykorzystywane są w usługach reklamowych oraz biurach projektowych.

CANON
IPF 710

Nowe urządzenie, najszybsze w swojej klasie w środowiskach CAD (computer aided design) i GIS (geographic imaging systems), może być wykorzystywane również w wielkoformatowym druku biurowym.

COLORTRAC
SMARTLF CX 40

Firma ColorTrac wypuściła do sprzedaży nową linię skanerów wielkoformatowych SmartLF Cx 40. Jest to kontynuacja linii skanerów Smart LF 4080, które w ciągu 2 lat zyskały bardzo dużą popularność w rynku CAD/GIS/AEC. Popularność tej spowodowała 60% wzrost sprzedaży skanerów w firmie ColorTrac.

CANON 
IPF 610

Nowe urządzenie, jest najszybsze w swojej klasie w środowiskach CAD (computer aided design) i GIS (geographic imaging systems), może być wykorzystywane również w wielkoformatowym druku biurowym.

Scroll to top