Czy dzierżawa kserokopiarek jest opłacalna?

Dzierżawa kserokopiarek Wrocław

Na pewnym etapie rozwoju biura, niezbędne jest posiadanie nowoczesnego i innowacyjnego sprzętu, który zapewni odpowiedni przepływ dokumentów, przyspieszy pracę i podniesie jej jakość. Sprzęt tego rodzaju możemy kupić lub wynająć. W wielu przypadkach, jeśli chodzi na przykład o kserokopiarki, te drugie rozwiązanie okazuje się dużo korzystniejsze.

Na rynku znajdziemy wiele kserokopiarek, niestety większość z nich nie należy do urządzeń tanich. Jeśli chodzi na przykład o urządzenia Bizhub C224 do małego biura, czy Bizhub C458 do dużego biura, to musimy się tutaj liczyć z wydatkiem rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy złotych. Tymczasem po obliczeniu wszystkich kosztów, dzierżawa kserokopiarki wydaję się tu być logiczniejszym i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Choć wielu przedsiębiorców może uważać, że posiadanie danego sprzętu jest zawsze korzystniejsze od jego wypożyczenia, to chłodna kalkulacja nie daję już takiej pewności. Przede wszystkim zakup kserokopiarki o odpowiednich parametrach i możliwościach, to duża inwestycja, na którą nie zawsze nas stać. Jest to wydatek na tyle poważny, że może w przypadku mniejszych firm, nawet znacząco zachwiać ich budżetem.


Sprawdź naszą ofertę i napisz!

Urządzenia wielofunkcyjne


W przypadku dzierżawy płacimy o wiele mniejszy comiesięczny czynsz. Jego wysokość zależy od rodzaju urządzenia, jego szybkości i ilości wykonywanych kopii. Płaci się zatem jedynie za jej użytkowanie, nie za maszynę. Co więcej, warunki dzierżawy dopasowywane są do klienta.

Firmy zajmujące się wynajmem urządzeń biurowych oferują często atrakcyjne pakiety wydruków w cenie czynszu. Jesteśmy też w stanie wynająć urządzenie używane, choć absolutnie sprawne, którego comiesięczny czynsz będzie jeszcze niższy. Kiedy cokolwiek zepsuje się w kserokopiarce, nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z jej naprawą. Wystarczy telefon do firmy wynajmującej urządzenie i ta zaoferuje nam błyskawiczny serwis. Wiele firm w przypadku, kiedy kserokopiarka będzie musiała zostać zabrana do naprawy, zaoferuje nam zastępcze urządzenie, dzięki czemu praca biura nie zostanie zakłócona nawet na chwilę.